Anasayfa > Kurumsal  


Şirketimiz, USTAOĞLU YAT ve GEMİ SANAYİ; 1961-1965 yılları arasında gemi inşaa faaliyetlerine, Trabzon'da ahşap balıkçı tekneleri yaparak başlamıştır. 1968 yılında Trabzon’dan Karadeniz Ereğli’ye gelerek çeşitli tip ve boyutlarda balıkçı teknelerine ek olarak yolcu tekneleri de eklenerek faaliyetlerine devam etmiştir.

Her geçen gün gelişen dünya denizcilik sektörüne ayak uydurmak amacıyla ve artan talepler nedeniyle, 1982 yılında 30.000m2 lik bir alana sahip yeni tersane oluşumuna girerek, çelik konstrüksiyon üretimini de ekleyerek, bu dönemden sonra her çeşit gemi ve yat inşa alanlarında uzmanlaşma yoluna gitmiştir.

2005 yılında, tersanemiz 115.000m2 lik yeni bir alana kurularak, ISO 9001 / ISO 14001 / OHSAS 18001 Uluslararası Sertifikalarımız ile Yurtiçi ve Yurtdışındaki firmaların ve gemi sahiplerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak bir anlayış ve uluslar arası standartlarda; kaliteli işçilik, güven ve uzman kadrosu ile her türlü gemi inşa ve onarım ve mega yat inşa alanlarında da hizmet vermeye başlamış ve halen devam etmektedir.

Kimyasal Tanker, Kuru Yük Gemisi, Konteyner Gemisi, Dökme Yük Taşıma Gemisi, Genel Kargo Gemisi, Feribot ve Yolcu Taşıma Gemileri, Balıkçı Gemileri, Offshore Destek Gemileri, Romorkör, Özel Yapım Mega Yelkenli Yatlar ve Motorlu Mega Yatların inşa ve bakım/onarım işlerinde şirketimiz her türlü hizmeti vermektedir.


  İnternet Danışmanlık: AACS Copyright © 2015 - Ustaoglu Gemi Tersanesi